Monday 15 October 2018
Contact US    |    Archive
gsp.ro
5 months ago

WTA ROMA. Caroline Wozniacki continuă să amenințe locul Simonei » Cum o poate depăși pe Halep în clasament + programul spectaculos al sferturilor de la Roma

Caroline Wozniacki (2 WTA) continuă lupta de la distanță cu Simona Halep pentru primul loc n clasamentul WTA. Joi seara, daneza s-a calificat n sferturi la Roma, după o victorie n trei seturi cu Anastasija Sevastova, scor 6-2, 5-7, 6-3. Deși a condus cu set și break, Wozniacki a avut un meci extrem de complicat n fața letonei de pe locul 20 WTA. Sevastova a ntors soarta manșei secunde, s-a impus cu 7-5 și a trimis partida n decisiv. ...